E-Devlet Kayıt İşlemleri

E-KAYIT İLE KESİN KAYIT İŞLEMLERİ

 

Üniversitemize 2022 MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA ile kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt işlemlerini; 01-02 Kasım 2022 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden yapabilirler. Bu adrese e-devlet şifresi ile girerek ‘E-Hizmetler’ sekmesinden açacakları sayfanın sonunda yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altındaki ‘Üniversite E-Kayıt’ sekmesinden kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

E-Devlet kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı alabileceklerdir.

E-devlet üzerinden kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin Üniversitemize kayıtlarla ilgili olarak gelmelerine veya herhangi bir belge getirmelerine gerek yoktur. E-devlet üzerinden kayıt yaptıktan sonra, https://ogubs1.ogu.edu.tr/Giris.aspx adresinde yer alan “Yeni Öğrenci Kaydı (ÖSYM)” linkine tıklayıp gerekli alanları doldurarak Öğrenci Numarası, Şifresi ve Uzaktan Eğitim için kullanacakları E-posta bilgilerini alabileceklerdir.

 

E-KAYIT İLE KAYIT YAPTIRAMAYACAK ÖĞRENCİLER İÇİN KAYIT İŞLEMİ

 

T.C. Kimlik Numarasına sahip olmayan, yurtdışında bulunduğundan dolayı e-devlet şifresi alamayan,halen bir başka yükseköğretim kurumuna kayıtlı olan ve lise mezuniyeti e-okul üzerinden teyit edilemeyen ve diğer nedenlerle e-devlet üzerinden e-kayıt işlemini yapamayan adayların kayıt işlemi Üniversitemizde 01-04 Kasım 2022 tarihleri arasında Üniversitemiz Meşelik Kampüsünde yapılacaktır.

 

Eskişehir Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojisi Programına kayıt olacak öğrencilerin, Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almaları (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb) gerektiğinden kayıt işlemleri 26 – 30 Eylül 2022  tarihleri arasında Üniversitemiz Meşelik Kampüsünde yapılacaktır.