E-Devlet Kayıt İşlemleri

2020- YKS SONUÇLARINA GÖRE YERLEŞEN ÖĞRENCİ ADAYLARININ E-DEVLET ÜZERİNDEN E-KAYIT İŞLEMLERİ

Üniversitemize 2020-YKS ile yerleşen öğrenci adaylarının, 29 Ağustos-6 Eylül 2020 tarihleri arasında e-kayıt yapabilmeleri için PTT şubelerinden e-devlet şifresi almaları gerekmektedir.

E-Devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr adresine girerek 'e-Hizmetler' adresine tıklayınız, açılan sayfanın sonunda yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altındaki 'Üniversite E-kayıt' sekmesinden kaydınızı yapınız. Kayda başlamadan önce E-Kayıt Kılavuzunu mutlaka okuyunuz. (E-Kayıt Kılavuzu için tıklayınız)

E- kayıtta öğrencinin yerleşme bilgileri ÖSYM verisinden otomatik olarak gelecektir.

Askerlik durum bilgileri Asker Alma Dairesinden, lise mezuniyet bilgileri Milli Eğitim Bakanlığından e-kayıt sisteminde takip edilebileceğinden, öğrenci adaylarının ayrıca bu durumlarıyla ilgili belge getirmelerine gerek yoktur. Ancak, mezun olduğu halde Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler e-kayıt yapamayacaktır. Bu durumdaki öğrenciler 31 Ağustos-5 Eylül 2020 tarihleri arasında ESOGÜ ONLINE KAYIT veya kayıtta istenen belgeler ile birlikte Üniversitemize gelip şahsen kayıt yapabileceklerdir.

E-kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkodlu bilgisayar çıktısını almaları gerekir.

Ancak Tıp, Ebelik, Hemşirelik, İlk ve Acil Yardım Bölüm öğrencileri E-Devlet kaydı yapsalar bile Heyet Raporu vermek zorunda oldukları için ESOGÜ ONLINE KAYIT (belge yükleme sekmesinden belgelerini yükleyerek) veya Üniversitemize belgeleri ile şahsen gelerek kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

E-devlet kaydını tamamlayan öğrenciler kayıtlarını tamamladıktan en erken 1 saat sonra (e-devlet kayıt bilgilerinin tarafımıza iletilmesi sonucunda) Öğrenci Numarası, Şifresi ve Uzaktan Eğitimde kullanacakları E-posta adresini alabilmek için Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden Yeni Öğrenci Kaydı (ÖSYM) linkine tıklayıp gerekli bilgileri doldurarak alabileceklerdir. Bilgilerinizi not etmeyi unutmayınız.

E-devlet üzerinden e-kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt tarihlerinde Üniversitemize gelmelerine veya belge getirmelerine gerek yoktur.