Sağlık Hizmetleri

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;

Eskişehir Osmangazi Üniversitesine kayıt yaptıran siz öğrencilerin burada okuduğu süre boyunca sağlık problemlerinde birinci basamak sağlık hizmeti (muayene, sevk, sağlık raporu, enjeksiyon, pansuman, koruyucu sağlık hizmetleri vb) alacağınız bir aile hekiminiz olacaktır. Aile Hekimliği sağlık hizmetinden yararlanabilmek için burada bir Aile Hekimine kayıt yaptırmanız gerekecektir.

Kayıtlar esnasında elektronik kayıt sistemi uygulanacağı için, Aile Hekimliği sistemine kayıt olabilmeleri için öğrencilerimizin öğrenci işlerinden kimlik kartlarını aldıktan sonra kampüs içindeki mediko-sosyal merkezi bünyesindeki Aile Hekimlerine bizzat uğrayarak Aile Hekimliğine kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Hangi bölümlere hangi hekimlerin baktığı ekteki excel tablosunda gösterilmiştir.

Eskişehirli olan öğrencilerimizin burada zaten bir Aile Hekimi olduğu için Aile Hekimliği kayıtları alınmayacaktır. Herhangi bir sağlık probleminde kayıtlı oldukları Aile Hekiminden hizmet alacaklardır.

Sivrihisar, Çifteler ve Mahmudiye Yüksekokullarına kayıt yaptıracak öğrenciler de bu ilçelerdeki Aile Hekimliklerinden hizmet alabileceklerdir.

Yaz tatillerinde memleketlerinize gittiğinizde (Aile Hekimliği uygulaması başlayan iller için) oradaki Aile hekimlerinden Misafir Hasta olarak yararlanmaları önerilir. Aksi takdirde yaz tatillerinde kayıtlarını memleketindeki aile hekimlerine aktaran öğrenciler, 3 ay süreyle aile hekimi değişikliği yapamayacağından sağlık hizmetlerinden faydalanmaları konusunda sıkıntıya düşeceklerdir.

Kolayca ulaşabileceğiniz merkezimizden sosyal güvenceniz ne olursa olsun (Bağ-kur, SGK, Emekli Sandığı, Yeşil Kart, Özel Sağlık Sigortası ya da hiç sosyal güvenceniz olamasa bile) I.ci Basamak Sağlık Hizmetlerinden (muayene, tetkik, enjeksiyon, pansuman, danışmanlık, ileri tetkik ve tedavi için bir üst basamağa sevk işlemleri ve diğer koruyucu sağlık hizmetlerini) rahatça yararlanabilirsiniz.

Bölümlere Göre Aile Hekimi Listesi İçin Tıklayınız.